Strona WWW

Filia nr 6

  


     
 

 

 Żyrardów

ul. 1 Maja 52

 

tel. 46 855 40 37

mbp-zyrardow.f6@wp.pl

 

Obsada

 

lic. Monika Dziergowska

mgr Małgorzata Kamińska

mgr Grażyna Leśniewicz

 

   

_________________________ 

 

> WYPOŻYCZALNIA

     DLA DOROSŁYCH

> ODDZIAŁ DLA DZIECI

I MŁODZIEŻY NR 2

 >  CZYTELNIA INTERNETOWA

Godziny


Poniedziałek, Wtorek

Środa

Czwartek, Piątek

Sobota

 

otwarcia


10:00 - 18:00

10:00 - 16:00

10:00 - 18:00

10:00 - 14:00

 

    Z powodu generalnego remontu Filii nr 6 od dnia 29 stycznia 2018 r. do 17 lutego 2018 r. w placówce przyjmowane są WYŁĄCZNIE zwroty książek.

Od 19 lutego 2018 r. zwrotu wypożyczonych pozycji można dokonać w Centrali MPBP (ul. Mostowa 1).


O terminie ponownego uruchomienia Filii nr 6 poinformujemy w późniejszym terminie.

Za przejściowe utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 


۞ Placówka powstała na przełomie XIX i XX w. jako BIBLIOTEKA FABRYCZNA.

Czytaj więcej
 

 

۞ Od 1983 roku działa w strukturze MPBP jako Filia nr 6. Gromadzona jest w niej głównie literatura piękna dla dorosłych, dzieci i młodzieży, której znaczną część stanowi, wciąż bardzo popularna, klasyka polska i światowa. Dla amatorów książek o charakterze popularnonaukowym (ok. 20% całości zbiorów) placówka proponuje - obok pozycji z lat powojennych - książki nowe, opublikowane po 1989 r., a z kolei w zbiorze książek dla młodzieży, poszukiwaną obecnie, literaturę fantastyczną. 

 

۞ Do znacznej części księgozbioru użytkownicy mają WOLNY DOSTĘP.

 

 

۞ Oddział dla dzieci i młodzieży posiada ok. 8 tys. książek. Oferuje pozycje dla dzieci najmłodszych (do 3 lat), przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Największym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszy się literatura fantastyczna, powieści przygodowe i obyczajowe, wśród nich kultowe serie, np.: Martynka, Franklin, Dziennik cwaniaczka, Koszmarny Karolek.

 

۞ Usługi dodatkowe: kserowanie i skanowanie materiałów bibliotecznych, wydruki z internetu i pakietu MS Office, kopiowanie plików na nośniki własne użytkowników. 

 

۞ Udostępnianie zbiorów odbywa się przy pomocy systemu elektronicznego Patron. Dzięki temu czytelnicy mają dostęp on-line do centralnego katalogu MPBP, co pozwala im na zamawianie i rezerwowanie książek. Ponadto katalog umożliwia sprawdzanie stanu swojego konta, a po podaniu Bibliotece adresu mailowego, wysyłane są przypomnienia o nadchodzacym terminie zwrotu wypożyczonych pozycji.

 

 

 

 

 
Powrót