2020.11.17

OTWARTE SPOTKANIE ON-LINE

25.11.2020 r. spotkanie online , godz. 10.30-13.30

Muzem Książki Dziecięcej i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają na spotkanie online z książką popularnonaukową dla dzieci.

Spotkanie poprowadzą dr Eweliną Rąbkowska, kierownik Muzeum Książki Dziecięcej, Działu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego oraz Krzysztof Rybak, wykładowca Wydziału "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego.

Propozycja skierowana jest do bibliotekarzy, nauczycieli, pedagogów, rodziców, blogerów, wydawców, a także wszystkich osób zainteresowanych funkcjonowaniem książki popularnonaukowej w wychowaniu dzieci.

Plan:

- informacja na temat projektu Para-Buch! Książka w ruch! (Ewelina Rąbkowska)

- początki polskiej książki popularnonaukowej - prezentacja eksponatów z kolekcji Muzeum Książki Dziecięcej (Ewelina Rąbkowska)

- książka popularnonaukowa dla dzieci i STEM w najnowszej ofercie wydawniczej w Polsce - teoria, krytyka i praktyka (Krzysztof Rybak)

Na zakończenie odbędzie się dyskusja oraz wymiana doświadczeń, pomysłów na temat pracy z książką popularnonaukową dla dzieci.

Spotkanie ma charakter otwarty i nieodpłatny.

W celu otrzymania linku proszę pisać:

ewelina.rabkowska@koszykowa.pl