2017.05.12

BADANIE UŻYTKOWNIKÓW MPBP

Badanie przeprowadzane w ramach ogólnopolskiego projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek zainicjowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Celem badania jest poznanie jakości pracy biblioteki poprzez zmierzenie poziomu zadowolenia z całości oraz poszczególnych usług przez nią świadczonych. Badanie pozwoli określić główne wyznaczniki zarówno satysfakcji, jak i niezadowolenia z usług. Dostarczy informacji na temat tego, które usługi są dla użytkownika ważne, a które mniej istotne. Opinie użytkowników na temat świadczonych przez bibliotekę usług poinformują o tym, czy biblioteka oferuje usługi na właściwym poziomie i we właściwy sposób. Badanie satysfakcji użytkowników umożliwi również określenie słabych i mocnych stron w zakresie obsługi. Identyfikacja potrzeb i oczekiwań użytkownika stworzy punkt wyjścia do poprawy istniejącej oraz tworzenia nowej oferty, czyli przyniesie nową wiedzę o bibliotece.