2020.10.15

COVID 19 - ZASADY WYPOŻYCZEŃ

KOMUNIKAT

Wszystkie placówki MPBP obowiązuje codzienna przerwa sanitarna w godz. 13:45-14:15 (środy 11:45-12:15). Przerwa przeznaczona jest na wietrzenie pomieszczeń, dezynfekcję powierzchni i wymianę pracowników bez wchodzenia w kontakty osobiste.

ZASADY WYPOŻYCZANIA ZBIORÓW

Do placówek czytelnicy wchodzą pojedyńczo z obowiązkowo osłoniętym nosem i ustami. Po wejściu dokonują dezynfekcji rąk.

Czasowo został zawieszony bezpośredni dostęp do półek - obsługa czytelników odbywa się wyłącznie za pośrednictwem bibliotekarzy.

Wypożyczenia są realizowane przede wszystkim na podstawie zamówień telefonicznych i on-line przez konto biblioteczne, jednak na prośbę użytkownika, podczas jego wizyty osobistej, bibliotekarz pomaga w doborze literatury.

Okresy na jakie wypożyczane są zbiory nie ulegają zmianie.

Odbiór zamówionych i zarezerwowanych pozycji powinien nastąpić nie później niż w ciągu 3 dni (po upływie tego terminu zamówienia są automatycznie anulowane).

Wypożyczone pozycje po zwrocie są poddawane kwarantannie, a następnie ponownie włączane do obiegu czytelniczego.

Użytkownicy Biblioteki nie mają dostępu do usług świadczonych na miejscu (prasa, księgozbiór podręczny, stanowiska internetowe) z powodu braku możliwości zapewnienia wymaganego dystansu.

Wszystkie zmiany są czasowe i obowiązują do odwołania.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy